17.12.2019/13:56

Koniec konfliktu w sieci Polomarket. Wykup udziałowców kończy spór w grupie

Po wielu latach sporów korporacyjnych wspólnicy Polomarket doszli do porozumienia, na mocy którego podpisano umowę odkupu przez spółkę udziałów od 40 proc. udziałowców na warunkach wskazanych w umowie spółki. Porozumienie kończy definitywnie wszystkie wewnętrzne spory prawne w Polomarket. Spółkę w transakcji reprezentowała kancelaria prawna Clifford Chance.

Tym samym w spółce Polomarket pozostają wyłącznie współzałożyciele nadal prowadzący i aktywnie rozwijający supermarkety pod logo Polomarket z wspólnym celem i wizją rozwoju. Nowy stan prawny w istotnej mierze zmieni sposób funkcjonowania spółki oraz całej Grupy Polomarket, a przede wszystkim umożliwi nowe perspektywy rozwoju.

W ciągu ostatnich czterech lat grupa dokonała wielu zmian w obszarach asortymentu, marki własnej, wzmocniła kategorię artykułów świeżych oraz przeorganizowała salę sprzedaży. Dopracowanie konceptu i modelu biznesowego sukcesywnie przynosi wymierne efekty. Rok 2019 jest dla Polomarketu rekordowym na przestrzeni ostatnich latach pod względem sprzedaży i rentowności, przy jednoczesnym zachowaniu niezmiennie wysokiej płynności.

Polomarket zamierza przyspieszyć rozwój zwiększając liczbę otwarć nowych placówek. Sieć sukcesywnie remontuje również wszystkie swoje sklepy. W najbliższych tygodniach Polomarket wobec nowych okoliczności prawno-organizacyjnych ogłosi nową, zrewidowaną strategię.

Przypomnijmy, że przynajmniej przez ponad dwa lata część wspólników firmy Polomarket – spółka Arkady oraz Stanisław Sosnowski i Robert Załęski – a także powołani przez nich nowi członkowie rady nadzorczej Polomarketu – Maciej Boryczko i Paweł Kwiatkowski – „zarzucali” spółkę licznymi pismami i żądaniami, domagali się dostępu do informacji poufnych, a następnie składali do sądu wnioski o ukaranie członków zarządu grzywnami za nieudzielenie odpowiedzi – tak informował zarząd firmy. Kierownictwo Polomarketu uznawało te działania za bezprawne i wyrażało obawę, że osoby te działają na szkodę spółki. Spór wewnątrz firmy miał bezpośredni wpływ na sytuację firmy i perspektywy jej rozwoju. Podpisane porozumienie kończy definitywnie wszystkie wewnętrzne spory prawne w Polomarket.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ:

Grupa Polomarket to ponad 280 nowoczesnych placówek na terenie całej Polski i blisko 2,5 mld obrotu netto rocznie. Miesięcznie sklepy sieci odwiedza prawie 9 mln klientów w całym kraju. Firma zatrudnia ponad 6300 osobom. W skład Grupy Polomarket wchodzi również spółka logistyczna.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Młoda 23.12.2019

  Jak widzę osoby redagujące portal są na poziomie KKND - akceptacja tego typu słów i publikacja ich wskazuje poziom strony.

 • TakiJeden 19.12.2019

  @Młoda

  Wg mojej wiedzy nie ma planów sprzedaży sieci. Obecni właściciele mają inne plany. A chętny na kupno był podobno Eurocash.

 • KKND 19.12.2019

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum dyskusyjnego)

 • Młoda 18.12.2019

  Bardzo dobry wstęp do sprzedaży - gratuluję. Zawsze to było największym problemem przy planowaniu sprzedaży sieci.

 • ? 18.12.2019

  Jakim całym świecie? Typowe narzekanie Polaka bez podparcia danymi. Większość firm nie świętuję 3 roku istnienia. Zdecydowana większość firm na świecie nie obchodzi 10 lecia funkcjonowania. Ułamek obchodzi 20 lecie. Zmiany w spółkach to ich naturalny cykl życia. Zatem na tle rynku ta firma (20 let rzy niespełna 30 letnim wolnym rynku w kraju) to ostoja stabilności niezależnie od ilości zmian to ciągle Grupa Polomarket

 • polska rzeczywistość 18.12.2019

  Jak to w Polsce. Na całym świecie funkcjonują spółki, tylko Polacy nie potrafią współpracować ze sobą. Żal polskiej sieci, że przestała się rozwijać. Dobrze, że się w końcu dogadali.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.