02.06.2017/10:17

Konieczna pilna zmiana w ustawie o Agencji Rynku Rolnego - prezes R. Jaśkowski apeluje do rządu w imieniu kupców!

Autor pisma argumentuje następnie, że zmienione przepisy nie przyczynią się do polepszenia sytuacji rolników, ale wręcz obciążą ich nadmiernymi obowiązkami.

Prezes Jaśkowski przekonuje, że intencją ustawodawcy europejskiego było wsparcie dostawców płodów rolnych w relacjach z dużymi przetwórcami, natomiast zbyt głęboka implementacja prawa europejskiego powoduje wręcz pogorszenie sytuacji prawnej polskich kupców oraz rolników i lokalnych przetwórców.

"Reasumując, rekomendujemy zmianę tych przepisów poprzez wyłączenie ich zastosowania do nabywców, którzy kupują płody rolne w celu ich sprzedaży bezpośrednio konsumentom w sklepach spożywczych.

Liczmy, że Rząd Rzeczypospolitej Polskiej wykaże zrozumienie dla naszych słusznych postulatów i wystąpi z inicjatywą legislacyjną w tym zakresie" – podsumowuje menedżer.

Dokument został przekazany do wiadomości premier Beaty Szydło, wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela oraz członków Zespołu Roboczego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.