21.10.2021/10:39

Konkurs na zakup sześciu obiektów od Tesco Polska rozstrzygnięty

EDS Retail Park wygrało konkurs ofert na zakup sześciu placówek od Tesco. Inwestor ma w planie realizację w miejscu przejętych obiektów nowoczesnych parków handlowych, których łączna powierzchnia wyniesie blisko 30 tys. GLA.

W związku z podjętą w 2020 roku decyzją o wycofaniu się Tesco z rynku polskiego, sieć prowadzi stałe działania mające na celu sprzedaż swoich dotychczasowych punktów na terenie Polski.

W ostatnim postępowaniu przetargowym, udział wziął gdański deweloper EDS Retail Park. Wygrane w przetargu lokalizacje to: Bolesławiec, Żywiec,  Malbork, Krasny Staw, Krapkowice i Kościan.

Głównym operatorem spożywczym będzie właściciel sieci sklepów Netto, jednak trwają obecnie również zaawansowane z rozmowy z druga firmą – innym znanym operatorem spożywczym. Spółka na tym etapie nie udziela informacji o jej nazwie.

Obecnie trwają prace przygotowawcze, a za komercjalizację wszystkich obiektów odpowiedzialna będzie zewnętrzna firma Colliers.

EDS Retail Park na przestrzeni ostatnich 3 lat zrealizowało w kraju pięć inwestycji. W portfolio firmy znajdują się parki handlowe w Sandomierzu, Opatowie, Legnicy, Debrznie, Redzie i Nowym Dworze Mazowieckim.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Bajka 22.10.2021

  KRASNYSTAW to poprostu jest po polsku,trzeba się douczyć!!!!!!!!!!

 • Tesco 22.10.2021

  Ciekawe co z Tesco w Świebodzinie

 • Krasnystaw 22.10.2021

  Krasny Staw?
  Po jakiemu to ???

 • Nick 21.10.2021

  Od kiedy wprowadziliście subskrybcje?

  Przecież są inne mocne portale w Państwa sektorze

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także