17.04.2020/14:50

Kontrola NIK: Do obrotu trafiają produkty spożywcze zagrażające zdrowiu

Najwyższa Izba Kontroli ujawniła nieprawidłowości w systemie kontroli jakości żywności w Polsce. Okazuje się, że przez chaos kompetencyjny i przedłużające się badania laboratoryjne na nasze stoły trafiają produkty niebezpieczne dla zdrowia! - alarmuje serwis topagrar.pl.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wielokrotnie zapewniał, że polska żywność jest bezpieczna. Tymczasem okazuje się, że do obrotu trafiają produkty spożywcze zagrażające zdrowiu! Potwierdzają to najnowsze wyniki kontroli przeprowadzonej przez NIK.

- Stwierdzono przypadki wprowadzenia do obrotu żywności, która mogła być zagrożeniem dla zdrowia - poinformował Marian Banaś, prezes NIK.

Mało tego, taka wadliwa żywność często zostaje kupiona przez konsumentów! Z raportu NIK wynika, że w sześciu na 10 przypadków zgłoszeń realizowanych przez Inspekcję Sanitarną szczebla wojewódzkiego, cała zakwestionowana ilość żywności została sprzedana. Natomiast na 12 zgłoszeń w ramach działań Inspekcji Weterynaryjnej w czterech przypadkach wycofano całość zakwestionowanych produktów. W kolejnych czterech niemalże całość produkcji została sprzedana. A w pozostałych czterech przypadkach Inspekcja nie miała informacji o sprzedaży lub wycofaniu produktów.

Czytaj więcej na portalu topagrar.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.