08.11.2019/09:38

Kontrowersyjna kolekcja w Ikea. Drzewko o nazwie "vinterfest"

Szwedzka sieć wprowadziła do oferty sztuczne choinki pod nazwą „vinterfest” (zimowa impreza). Oburzenie wyrazili już nawet politycy.

– Chętnie kupuję w tym sklepie, ale chyba moja noga już tam nie postanie" – zadeklarował duński polityk Mads Fuglede z partii Venstre, cytowany przez portal polsatnews.pl.

Do zamieszania odniósł się już rzecznik sieci Ikea Christian Mouroux, który stwierdził, że produkty sieci noszą nazwę w zależności od sezonu w roku, a nie od konkretnych świąt.

O szwedzkiej sieci nie po raz pierwszy jest głośno, w kontekście spraw religijnych i światopoglądowych. W wakacje sieć zwolniła jednego z pracowników, za sprzeciwianie się polityce firmy względem osób LGBT. Wprowadziła też Miesiąc Dumy, który miał na celu wspieranie osób z tego środowiska.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Pozhoga 08.11.2019

    Nie kupuję w Ikei.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.