01.08.2020/10:23

Koronawirus na targowisku w Gorzowie. Sanepid bada sprawę

Lubuski urząd wojewódzki poinformował, że u jednego z pracowników Gorzowskiego Rynku Hurtowego wykryto koronawirusa. To osoba, która była pracownikiem targowiska i na co dzień pobierała opłaty od sprzedawców warzyw i owoców.

- Mężczyzna obecnie przebywa w szpitalu. Trwa ustalanie, z kim dokładnie miał kontakt – poinformowała Katarzyna Wojciechowska z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w rozmowie z TVN24. Mężczyzna trafił do szpitala przy ul. Walczaka w Gorzowie Wielkopolskim.

Mężczyzna trafił do szpitala w piątek, ale jeszcze tego dnia targowisko działało normalnie. - To do miasta należy decyzja, czy rynek funkcjonuje, czy nie i na dzisiaj jest on otwarty. Dalsze decyzje będziemy podejmować w oparciu o dane z badań i ocenę sytuacji podjętą przez służby sanitarne – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

- Postępujemy zgodnie z wytycznymi tych służb. Na dzisiaj staramy się postępować racjonalnie, ograniczać ryzyko, ale też nie wywoływać niepotrzebnego niepokoju. Udzielanie szczegółowych informacji w tej sprawie, o tym czy ma ona wpływ na sytuację epidemiczną w mieście, leży w kompetencjach służb sanitarnych - dodaje Ciepiela w rozmowie ze stacją TVN24.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także