30.03.2020/16:45

Koronawirus nie storpeduje przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen

Prezes Daniel Obajtek zapowiedział, że PKN Orlen w żadnym wypadku nie odstępuje od przejęcia Grupy Lotos w związku z obecną sytuacją.

Obajtek zapowiedział dziś na Twitterze, że :" W żadnym razie nie odstępujemy od przejęcia Lotosu. Takie fuzje robi się również na wypadek kryzysu." Dodał też, że Komisja Europejska w obecnej sytuacji powinna zliberalizować swoje podejście do fuzji i przejęć.

- Takie fuzje wspierają gospodarkę, dzięki niej będziemy bardziej odporni na kryzys. Ten proces jest konieczny, w szczególności w sytuacji, w jakiej jest i będzie europejska gospodarka - podkreślił prezes.

W połowie marca PKN Orlen otrzymał informację od Komisji Europejskiej o zatrzymaniu standardowej dla drugiej fazy negocjacji procedury „stop the clock”. Oznacza to wznowienie formalnej procedury negocjacyjnej dotyczącej przejęcia kapitałowego Grupy Lotos przez PKN Orlen. Na decyzję oie spółki czekają do tej pory.

Jeszcze na początku marca Grupa Lotos za pośrednictwem Fundacji LOTOS zadeklarowała przekazanie 5 mln zł na walkę z pandemią. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu szpitalnego. Produkty gastronomiczne na stacjach można kupić tylko na wynos. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.