21.04.2020/08:14

Koronawirus: Niemcy ostrożnie luzują ograniczenia w handlu detalicznym

Niemcy stopniowo zmniejszają restrykcje nałożone na sklepy. W poszczególnych landach trwa ostrożne luzowanie ograniczeń – informuje BBC.

Po blisko miesiącu od wprowadzenia lockdownu zezwolono na otwieranie małych sklepów. Uruchamiane są także salony samochodowe i rowerowe. Każdy z 16 landów prowadzi w tym zakresie własną politykę, uzależniona od sytuacji epidemicznej.

W Północnej Nadrenii-Westfalii, która charakteryzuje się dużym zagęszczeniem populacji, otwarto wszystkie sklepy, bez względu na powierzchnię. W wielu innych landach wydano zgodę na otwieranie mniejszych placówek, o powierzchni do 800 mkw.

Wciąż jeszcze zamknięte pozostają hotele, restauracje i kawiarnie, a także obiekty sportowe i rekreacyjne. Obowiązują też restrykcje związane z dystansem społecznym – w miejscach publicznych tylko dwie osoby mogą przebywać blisko siebie.

Źródło: bbc.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.