25.02.2020/15:41

Koronawirus problemem dla najbogatszych. Stracili fortunę

W poniedziałek majątki 500 najbogatszych ludzi na świecie zmniejszyły się o 139 mld dolarów. To głównie skutek załamania się rynków w wyniku epidemii koronawirusa.

Takie dane prezentuje indeks Bloomberga. Wycena majątków 500 największych miliarderów na świecie spadła najmocniej od października 2016 roku, czyli od momentu, gdy wskaźnik ten jest śledzony w ramach Bloomberg Billionaires Index – podaje portal businessinsider.com.pl

Najwięcej stracił najbogatszy człowiek świata, twórca Amazona Jeff Bezos. Jego majątek zmniejszył się  o 4,84 mld dolarów i wynosi 123 mld dol. O podobną kwotę spadł majątek trzeciego na liście najbogatszych ludzi na świecie Bernaulda Arnaulta. Prezes LVMH dysponuje obecnie majątkiem wartym ok. 91,4 mld dolarów. Sporo stracili także Amancio Ortego, właściciel sieci Zara (4 mld dolarów) oraz twórca Microsoftu Bill Gates (2,4 mld dolarów).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.