29.02.2020/09:58

Koronawirus uderza w Ali Express. Wyraźne spadki zamówień

Luty był miesiącem wyraźnego spadku ruchu na Ali Express z Polski. Przez problemy z koronawirusem wyraźnie spadła liczba zamawianych paczek.

O sprawie pisze „Rzeczpospolita”, która powołuje się na dane firmy Gemius. Wynika z nich, że o ile w styczniu serwis odnotowywał nawet 3,6 mln wejść dziennie przez swoją aplikację mobilną. Z kolei w lutym liczba użytkowników nie przekroczyła 3 mln (dane z Polski). Podobnie jest w przypadku wejść ze strony internetowej.

Mniejszy ruch z Chin zauważa też Poczta Polska. Jej przedstawiciel w rozmowie z gazetą podkreślił jednak, że firma dopiero szacuje skalę tego trendu.

Chiński gigant nie odniósł się do kwestii spadku liczby zamówień oraz ewentualnego spadku liczby sprzedawców. Podkreślił za to, że „paczki lub ich zawartość niosą ze sobą jakiekolwiek ryzyko zarażenia koronawirusem”, a firma „będzie współpracować z odpowiednimi organami”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.