14.08.2020/08:58

Koronawirus uderza w Carlsberga. Spółka spodziewa się w tym roku o wiele mniejszych zysków

Carlsberg spodziewa się, że zysk operacyjny spółki spadnie w tym roku o 10 -15 proc. z powodu koronawirusa. Ograniczenia w handlu nadal wpływają na sprzedaż w drugiej połowie roku, zwłaszcza na kluczowych rynkach w Chinach i Europie Zachodniej.

Trzeci co do wielkości producent piwa na świecie, po Anheuser Busch InBev i Heinekenie, poinformował, że rynek chiński, największy pod względem wolumenu, dobrze rozpoczął trzeci kwartał, ale ostatnio spadła sprzedaż, ponieważ niektóre części kraju zostały ponownie poddane pandemicznym ograniczeniom. W Europie Zachodniej sprzedaż w barach i restauracjach stopniowo rośnie, ale nie oczekuje się, że powróci do normalnego poziomu w tym roku.

Dyrektor generalny Cees 't Hart poinformował w oświadczeniu, że firma koncentruje się teraz na „kosztach, gotówce i płynności”. - Wszystkie nasze rynki w większym lub mniejszym stopniu zostały dotknięte pandemią COVID-19, ale organizacja i nasi pracownicy wykazali się ogromną elastycznością, co pozwoliło nam ustabilizować biznes, być odpowiedzialnymi społecznie i wspierać naszych klientów – powiedział. Jednak teraz dla firmy kluczowe jest skupienie się na kosztach i wynikach wynikach finansowych.

- Uznając, że stoimy w obliczu nowej rzeczywistości rynkowej, w tym zmienionych preferencji konsumentów i mniejszego poziomu działalności handlowej, podejmujemy kroki w celu odpowiedniego dostosowania naszej działalności – dodał Cees 't Hart.

Sprzedaż w drugim kwartale2020 r. spadła o 15 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim i wyniosła 15,9 miliarda koron duńskich (2,52 miliarda dolarów).
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także