07.04.2020/08:32

Koronawirus uderza w stacje paliw. Ogromne spadki obrotów na produktach pozapaliwowych

Konfederacja Lewiatan apeluje o zawieszenie lub obniżenie czynszów dla dzierżawców stacji benzynowych na czas epidemii koronawirusa. Te bowiem notują potężne spadki obrotów.

"W związku ze zmniejszeniem ruchu samochodowego i tym samym sprzedaży detalicznej na stacjach paliw, drastycznie zmniejszyły się ich obroty, zwłaszcza przy autostradach i drogach ekspresowych" – powiedział cytowany w komunikacie przez PAP Dominik Gajewski, ekspert Konfederacji Lewiatan.

Zaznaczył jednocześnie, że stacje cierpią nie tylko przez mniejszy ruch i mniejszą ilość tankowań, ale również ograniczenie oferty restauracyjnej do sprzedaży produktów „na wynos”. To spowodowało spadek sprzedaży w przystacyjnych sklepach.

Zdaniem Gajewskiego trudno obecnie określić wpływ koronawirusa na stacje paliw w Polsce w perspektywie kilku tygodni, choć już wiadomo, że straty będą spore.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.