04.08.2020/13:00

Koronawirus w jednej z krakowskich Biedronek. 15 osób odsuniętych od pracy

Jeden z pracowników krakowskiej Biedronki przy ulicy Kościuszki jest zakażony koronawirusem – potwierdził serwis krakowwpigulce.pl. Część pracowników została odsunięta od pracy, a sklep poddany został dezynfekcji i otwarty dla klientów.

"Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować zawsze wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć." - zapewnia w swoim oświadczeniu sieć Biedronka.

Po wykryciu zakażenia u jednego z pracowników 14 innych osób pracujących w tej samej placówce zostało tymczasowo odsuniętych od pracy. Na razie jednak nie wykryto u nich koronawirusa. Jeśli te wyniki badań się utrzymają, niebawem wrócą do pracy.

"Sklep został natychmiast poddany dezynfekcji przez wyspecjalizowaną firmę i od poniedziałku 3 sierpnia od godz. 7 jest ponownie dostępny dla klientów, a jego załogę stanowią inni pracownicy sieci" – zapewnili lokalny serwis przedstawicie Biedronki.

"Pragniemy podkreślić, że wszystkie wewnętrzne procedury stosowane przez naszą sieć są zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a w ich realizacji ściśle współpracujemy z lokalnymi organami inspekcji sanitarnej" – dodała sieć w oświadczeniu.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także