29.01.2020/16:52

Koronawirus wpłynie na handel detaliczny? Pierwsze sygnały widać już na Allegro

Im dłużej będzie się rozwijać i szybciej postępować ekspansja koronawirusa, tym większe będą skutki gospodarcze w różnych obszarach. Pierwsze oznaki pojawiły się już na Allegro – skokowo rośnie zainteresowanie maseczkami ochronnymi.

Na Allegro widać skokowo rosnące zainteresowanie maseczkami chroniącymi przed patogenami. Szybko zwiększa się zarówno popyt, jak i liczba ofert.

– W ciągu kilku ostatnich dni liczba wyszukiwań takich produktów wzrosła ponad sześć razy. Artykuły związane z osobistą ochroną przed zakażeniami, jak np. maseczki antywirusowe, ochronne czy chirurgiczne, od 3 dni znajdują się na szczycie wyszukiwań w Allegro. W ciągu tygodnia liczba ofert z takimi produktami wzrosła aż o 30 proc. w porównaniu do ubiegłego tygodnia – wyjaśnia Michał Bonarowski, PR Officer portalu.

Grożąca nam epidemia będzie odczuwalna w wielu sektorach gospodarki. W niektórych obszarach skutki mogą być znaczne i już są widoczne. Przykładowo, bardzo ucierpieć może ogólnoświatowa sprzedaż detaliczna na lotniskach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.