22.03.2020/13:11

Koronawirus wyzwaniem dla logistyki i sprzedaży produktów świeżych. Rosną straty w sklepach

W dobie rozwijającej się pandemii koronawirusa sprzedaż produktów świeżych – kluczowych dzisiaj dla sklepów - stała się dla sieci handlowych niezwykle trudnym wyzwaniem. Im większy sklep, tym szersza oferta i większe straty.  Problem doskwiera supermarketom i dyskontom, ale przede wszystkim hipermarketom, szczególnie tym zlokalizowanym w centrach handlowych.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Kuba 23.03.2020

  A gdzie niby te pustki w sklepach? Lol Mięso czy nabiał schodzą na bieżąco. E hipermarketach tyle osób co zawsze a nawet sporo więcej, jak przed świętami. Autor artykułu chyba nie robi zakupów lol

 • Hhhhh 23.03.2020

  Cara- pewnie za chwilę będą znowu pustki w marketach, bo będzie kolejna panika, jest w PL gwałtowny wzrost zarażeń w ostatnim wekendzie

 • Cara 22.03.2020

  Nie wiem jak w waszych miastach ale we Wrocławiu ludzie nie boją się chodzić na zakupy owszem jest mniej klientów ale w dalszym ciągu jest z was za duzyo. Nie jestem w stanie tego pojąć skoro mamy kwarantannę to powinno się kupować potrzebne artykuły i wychodzić a klienci nie dość że chodzą godzinę po sklepie to jeszcze mają pretensje że pracownicy sie o nich obijają, w pracy i nie zachowują 1 metra odległości. Drodzy klienci my żebyście mogli robić zakupy musimy pracować i wykładać towar to wy macie zachowywać dystans od nas, przychodzić z lista, płacić i wychodzić. My też mamy rodziny i jesteśmy w grupie ryzyka, ktoś z was może to świństwo przywlec do sklepu i po zarażać ludzi w nich pracujących. Dodam jeszcze że szczytem nie odpowiedzialności jest jak rodzice zabierana dzieci na zakupy. Dzieci jak i starsze osoby mają zostać w domu, a jak chcecie zabrać już gdzieś swoją dziatwę to do parku na spacer a nie do sklepu, do zamkniętego pomieszczenia z klimatyzacja.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.