28.01.2022/11:12

Specustawa covidowa dopuszcza wykonywanie w niedziele w sklepie czynności związanych z handlem. To legalne!

- Ustawa covidowa zawiera szczególne rozwiązanie, przyjęte prawie dwa lata temu. Miało ono stanowić ułatwienie dla rynku handlowego z uwagi na szalejącą pandemię i ewentualne zatory w funkcjonowaniu sklepów masowo szturmowanych przez klientów. Jak się okazuje, rozwiązanie to może zostać wykorzystane przez przedsiębiorców, których działalność w niedziele niehandlowe zostanie jeszcze mocniej ograniczona - podkreśla Justyna Cedro-Śmiałek, radca prawny/associate w kancelarii Penteris, odnosząc się do artykułu opublikowanego w czwartek przez wiadomoscihandlowe.pl.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Krzysiek 02.02.2022

  W swoim wpisie przedstawiłeś @nickt swoją logikę. Jak ktoś krytykuje pis, to jedziesz po nim od postkomuchów (tak piszemy ten wyraz) i wyznawców po. I do tego podszywasz się jeszcze po innych. Masz naprawdę prymitywne i smutne życie. Prezentujesz poziom prymitywa. Urodziłeś się pustakiem i umrzesz jak pustak.

 • Krzysiek 02.02.2022

  W swoim wpisie przedstawiłeś @nickt swoją logikę. Jak ktoś krytykuje pis, to jedziesz po nim od postkomuchów (tak piszemy ten wyraz) i wyznawców po. I do tego podszywasz się jeszcze po innych. Masz naprawdę prymitywne i smutne życie. Urodziłeś się pustakiem i umrzesz jak pustak.

 • Krzysiek 01.02.2022

  Urodziłem się dzbanem, jestem dzbanem i umrę jako dzban.

 • Nickt 01.02.2022

  Aha, czyli jak nie popieram proniemieckiej agentury i wskazuję paluszkiem to znaczy, że opłaca mnie Kreml. To niezły pokaz logiki POstkomunistycznego trolla. Nie po raz pierwszy zresztą :)

 • Krzysiek 01.02.2022

  Najbardziej udziela się pisowski troll opłacany przez Kreml, który nie wie, że ksywka, której używa, od dawna jest znana. Troszkę więcej oglądu w obecnym świecie nie zaszkodzi :).

 • Nickt 01.02.2022

  A POstkomunistyczny, proniemiecki troll dalej szaleje i nieudolnie podszywa się pod innych użytkowników :) Co nie zmienia faktu, że jestem przeciwny całkowitemu zakazowi handlu. Wolałbym skrócone godziny zamiast tego.

 • NICKT 01.02.2022

  Najprościej by było znieść pisowsko-kościelny zakaz handlu w niedziele bo nie jest to dobry pomysł. Swoją drogą czy kościół nie powinien też zamknąć świątyń w niedziele aby pracownicy kościoła też odpoczęli w niedziele ?

 • AntyPIS 30.01.2022

  Oby Selgros zaczął walczyć i budował nowe hipermarkety, jedyna w nim nadzieja, aby rozbić monopol dwóch firm na rynku...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także