03.03.2020/10:43

Kosiniak-Kamysz chce być ambasadorem polskiej żywności

Władysław Kosiniak-Kamysz postuluje o utworzenie funduszu stabilizacji dochodów rolniczych oraz odblokowanie handlu polską żywnością na wschód. Kandydat PSL na prezydenta deklaruje również, że będzie ambasadorem polskiej żywności.

Szef PSL, cytowany przez portal gazetaprawna.pl, powiedział, że trzeba promować polską, zdrową żywność. Kosiniak-Kamysz chce, jako prezydent Rzeczypospolitej, dbać „o polskiego rolnika, dobrego gospodarza, który dzisiaj potrzebuje wsparcia w kilku obszarach" – powiedział kandydat na prezydenta RP w Urzędowie w woj. lubelskim podczas spotkania z mieszkańcami.

Tłumaczył, że bezpieczeństwo, za które odpowiada prezydent, to nie tylko bezpieczeństwo granic, ale też bezpieczeństwo zdrowia i bezpieczeństwo zdrowej, dobrej żywności.

Według Władysława Kosiniaka-Kamysza, należy zadbać o to, aby rolnicy mieli stabilne dochody i w tym celu powinien być utworzony fundusz stabilizacji dochodów rolniczych, który dawałaby rolnikom poczucie bezpieczeństwa, gdy "przychodzi susza, gradobicie, podtopienia, różnego rodzaju klęski żywiołowe - a one są co roku".

Przewodniczący PSL stwierdził również, że Państwo powinno dopłacić do ubezpieczenia wszystkich upraw, do powszechnego ubezpieczenia rolniczego. – Wtedy tworzy się automatycznie taki fundusz stabilizacji dochodów rolniczych – dodał Kosiniak-Kamysz. Zaznaczył również, że jest za odblokowaniem małego ruchu granicznego w obwodzie kaliningradzkim.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Maniol 03.03.2020

    PSL tradycyjnie jest ambasadorem ruskiego gazu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.