12.02.2021/10:42

Kraft Heinz sprzedaje część biznesu. Rezygnuje m.in. z marki Planters

Kraft Heinz sprzeda firmie Hormel Foods markę Planters. Wartość transakcji wyniesie 3,35 mld dolarów – informuje serwis chicagotribune.com. 

Sprzedaż, która ma zakończyć się w pierwszej połowie tego roku, obejmuje większość produktów pod marką Planters, w tym pojedyncze odmiany i mieszanki orzechów, mieszanki trail, kulki Cheez Balls, Cheez Curls oraz produkty Nut-rition. Obejmuje również markę Corn Nuts.

Jak podaje chicagotribune.com, Kraft Heinz, z siedzibą w Chicago i Pittsburghu, z trudem nadążał za zmieniającymi się gustami konsumentów i już wcześniej informował, że planuje sprzedaż niektórych marek, aby skoncentrować się na najbardziej obiecujących obszarach.

Transakcja kupna obejmuje fabrykę Corn Nuts firmy Kraft Heinz we Fresno w Kalifornii oraz zakłady produkcyjne Planters w Fort Smith w stanie Arkansas i Suffolk w stanie Wirginia. Zakłady i ich pracownicy będą nadal działać normalnie – poinformowała firma.

Firma Planters, założona w 1906 roku w Wilkes-Barre w Pensylwanii, stała się częścią firmy Kraft w 2000 roku, kiedy firma kupiła marki Nabisco. Kraft i Heinz połączyły się w 2015 roku.

Dla Hormel przejęcie Planters pomoże rozszerzyć obecność firmy w rosnącym segmencie przekąsek (firma jest właścicielem m.in. takich marek jak Skippy'ego i Justina, a także Columbus, Herdez i Wholly).
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także