08.12.2020/15:46

Krajowa Grupa Spożywcza powstanie w pierwszym półroczu 2021 r. Kolejne opóźnienia

Finał tworzenia Krajowej Grupy Spożywczej planowany jest w pierwszym półroczu przyszłego roku – podaje Ministerstwo Aktywów Państwowych.

"Proces zmierzający do utworzenia Krajowej Grupy Spożywczej jest na zaawansowanym etapie. Jego zakończenie planowane jest w pierwszym półroczu przyszłego roku" – napisano w odpowiedzi na interpelację poselską.

Krajowa Grupa Spożywcza, nazywana niekiedy Narodowym Holdingiem Spożywczym czy Polską Grupą Spożywczą, zajmować ma się stabilizacją, promocją i regulacją rynku rolno-spożywczego w Polsce. Jej powstanie zapowiadane jest przez obóz Prawa i Sprawiedliwości od lat.

Grupa ma powstać w oparciu o Krajową Spółkę Cukrową, czyli największą spółkę z sektora spożywczego kontrolowaną przez państwo. "Teraz trwają szczegółowe analizy spółek wytypowanych przez Doradcę KSC SA do konsolidacji, które wejdą w skład grupy kapitałowej po podjęciu w tym zakresie decyzji w oparciu o wyniki analiz i rekomendację Doradcy” – informuje Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także