02.06.2022/10:49

Krajowy System e-Faktur wyzwaniem dla handlu? Nie czekaj, zapisz się na bezpłatne webinarium! [WEBINARIUM]

Od drugiego kwartału przyszłego roku Krajowy System e-Faktur będzie obowiązkowy dla wszystkich polskich przedsiębiorców. Oznacza to spore zmiany w sposobie wystawiania i zaakceptowania faktur – od tego momentu będzie odbywać się to w czasie rzeczywistym. Na transformację będzie musiał przygotować się również handel. O tym, w jaki sposób może to zrobić, porozmawiamy już w czwartek 9 czerwca podczas bezpłatnego webinarium pt. „Krajowy System e-Faktur. Jak handel powinien przygotować się na nadchodzące zmiany?”.

KSeF to platforma do wystawiania oraz otrzymywania faktur drogą elektroniczną. Co ważne, są one ustrukturyzowane do formatu xml. To kolejny po tzw. split payment czy JPK_VAT pomysłów Ministerstwa Finansów na walkę z karuzelami vatowskimi. Ustrukturyzowane faktury mają działać, przynajmniej na początku, jako jedna z kilku dopuszczalnych dokumentowania transakcji obok istniejących obecnie faktur elektronicznych i papierowych.

Wdrożenie nowego rozwiązania będzie sporym wyzwaniem dla biznesu, w tym także dla handlu. Dlatego nasi eksperci idą z pomocą branży i będą wyjaśniać, z czym wiąże się wdrożenie KSeF.

Już w czwartek 9 czerwca o godz. 10 odbędzie się webinarium pt. „Krajowy System e-Faktur. Jak handel powinien przygotować się na nadchodzące zmiany?”. Podczas webinarium wraz z zaproszonymi ekspertami porozmawiamy o samym wdrożeniu Krajowego Systemu e-Faktur. Zastanowimy się, co oznacza to dla handlu? W jaki sposób musi on się do tego wdrożenia przygotować? Jakie trudności mogą pojawić się po drodze? Jakie korzyści lub niebezpieczeństwa wiążą się ze wdrożeniem KSeF? Jakie technologie warto wykorzystywać do realizacji e-Faktur?

Swój udział w webinarium zapowiedzieli już Michał Sosnowski, operational director w firmie Exorigo Upos, Karol Stec, dyrektor ds. koordynacji projektów w POHiD oraz Wojciech Jaskuła, partner, ekspert podatkowy kancelarii Panteris.

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest firma Exorigo Upos. Na wydarzenie można zarejestrować się TUTAJ.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także