13.09.2021/19:40

Krótka(?) historia placówek pocztowych. W jakich okolicznościach trafiły do ustawy o zakazie handlu w niedziele?

Solidarność umywa ręce i nie szczędzi słów krytyki pod adresem posłów Prawa i Sprawiedliwości za niefortunne dopisanie do ustawy o niedzielach wyjątku dla placówek pocztowych, ale sama nie pozostaje w tej kwestii całkowicie bez winy. Portal wiadomoscihandlowe.pl w przededniu rozpoczęcia prac nad uszczelnianiem przepisów przyjrzał się, w jakich okolicznościach słynny już wyjątek trafił do ustawy. Wskazujemy, kto lobbował za tym pomysłem oraz opisujemy rolę rządu, Poczty Polskiej i innych aktorów w tym spektaklu.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • kknd 15.09.2021

  niewyobrażalne pieniądze zarobiła na tym dopisku Żabka której zamknięto wszystkich konkurentów i jej absurdalnie wysokie ceny nagle stały się w ten dzień jedynymi tj. najniższymi

 • Nick2 14.09.2021

  Szkoda czasu na te rozważania. Handel powinien być wolny i dostępny w niedziele. Pis jest uzależniony od kościoła i dlatego wprowadzono głupi i niepotrzebny zakaz.

 • Ada 14.09.2021

  Do @PP, wchodzisz sobie na stronę poczty polskie, potem zakładka Placówki, wybierasz po prawej dni pracy: niedziele i święta, podajesz miejscowość i tyle. Wyskakuje wiele placówek w Warszawie, we Wrocławiu UP Wrocław 32, sporo w Krakowie i wielu innych miastach

 • Pp 14.09.2021

  A która to poczta polska działa w niedzielę?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także