21.01.2021/21:15

Krzysztof Jaciw, prezes merce.com: InPost jest w samym środku boomu na e-commerce i świetnie go wykorzystuje

– Wczoraj dowiedzieliśmy się o dość wysokiej względem oczekiwań inwestorów wycenie InPostu przekraczającej 30 mld zł. Warto obserwować, co wydarzy się dalej, bo poprzedni, warszawski debiut InPostu i Integera to jedna z ciekawszych historii na polskiej giełdzie – komentuje Krzysztof Jaciw, prezes zarządu merce.com.

– Mimo, że inwestorzy postawili na dobrego konia, finalnie nie okazało się to dla nich dobrą inwestycją. To może być jedna z pośrednich przyczyn decyzji o obecnym debiucie na Euronext. Jednak główną przyczyną wydają się być międzynarodowe ambicje spółki. InPost po związaniu się z Advent, strategicznej współpracy z Allegro i zwinnym podejściu do zmieniających się warunków rynkowych, kilkanaście lat po pierwszym debiucie znowu jest atrakcyjną spółką  – tłumaczy Krzysztof Jaciw, prezes zarządu merce.com.

Jego zdaniem, InPost obecnie jest w samym środku boomu na e-commerce i świetnie go wykorzystuje. – W Polsce w 2014 było 1100 Paczkomatów, a teraz ich liczba przekracza w 10 tysięcy. Jeśli dodamy do tego kolejne rynki jak Włochy czy Wielką Brytanię, to mamy interesującą perspektywę na rozwój - tłumaczy Krzysztof Jaciw.

I dodaje:  –  Co ciekawe choć debiut giełdowy poza granicami Polski wskazuje jasno na międzynarodowe ambicje InPostu inni liderzy e-commerce chcą mu rzucić wyzwanie na macierzystym rynku. Ostatnio Allegro i Alibaba zapowiedziały zbudowanie własnych sieci automatów pocztowych. Będziemy zapewne świadkami “wojen paczkomatów” które mogą zakończyć się rozejmem i wzajemnym korzystaniem z własnej infrastruktury, co też byłoby interesującym modelem do wyeksportowania za granicę.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • kick 26.01.2021

  przypomnę: InPost ot nie jest już polska firma

 • Sara 25.01.2021

  no to święta prawda. Teraz jest najgorętszy okres na zakupy internetowe bo nie ma innego wyjścia, a inpost szybko wyszedł naprzeciw oczekiwaniom

 • Aśka 25.01.2021

  Jestem ciekawa rozwoju sytuacji

 • Anna 22.01.2021

  też jestem ciekawa co wydarzy się dalej i dlatego mam zamiar obserować sytuacje inpostu, bo po prostu lubię i cenię tą firmę

 • Kolo 22.01.2021

  To prawda, InPost wie jak wykorzystać swoje zasoby i robi to niezwykle umiejętnie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także