18.06.2018/07:12

Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację z funkcji ministra rolnictwa

Minister Krzysztof Jurgiel złożył dziś ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Według doniesień gazeta.pl i rp.pl los Krzysztofa Jurgiela w rządzie był przesądzony już od dłuższego czasu. Pierwsze spekulacje o możliwej dymisji pojawiły się podczas styczniowej rekonstrukcji rządu, zaś nasiliły się w maju br. Według ekspertów minister nie poradził sobie z rozprzestrzenianiem się w Polsce epidemii Afrykańskiego Pomoru Świń. Problemami były także sposób zarządzania przez ministra podlegającym mu resortem oraz nie umiejętność w rozwiązywaniu konfliktów z rolnikami oraz problem z relacjami z urzędami KE.

Z Prawem i Sprawiedliwością Krzysztof Jurgiel jest związany od 2001 r. To jego druga kadencja jako ministra rolnictwa, był nim już od listopada 2005 do maja 2006 r. Jurgiel ma 64 lata i pochodzi z Białostocczyzny.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.