02.04.2020/12:47

Krzysztof Tokarz, GK Specjał: nie mamy problemów z dostawami

Prezes Grupy Kapitałowej Specjał mówi, że koronawirus na razie nie wpłynął na dostawę produktów spożywczych do sklepów. Zamówienia w pierwszym tygodniu zwiększyły się dwu-, trzykrotnie. Teraz wszystko wróciło do normy – twierdzi Krzysztof Tokarz w rozmowie z pb.pl.

Nie brakuje towaru na tynku, poza pojedynczymi pozycjami. Podejrzewano, że część producentów ograniczy moce ze względu na zwolnienia chorobowe czy opiekuńcze. Operator sieci franczyzowych Nasz Sklep, Livio i Rabat Detal na razie nie widzi takich zmian.

Krzysztof Tokarz podał, że GK Specjał na koniec ubiegłego roku w sieciach miał prawie 8,7 tys. sklepów. - To oznacza wzrost rok do roku o 1,3 tys., więc jest to bardzo szybkie tempo. W tym roku chcemy przyłączyć do sieci 1,5 tys. kolejnych sklepów, choć oczywiście plany te mogą się zmienić, bo teraz właściciele myślą nie tyle o przyłączaniu się do franczyz, ile o utrzymaniu sprzedaży i zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom — mówi prezes.

Główna spółka w grupie - PPHU Specjał - wypracowała w 2018 r. prawie 1,2 mld zł przychodów, a w 2019 r. poprawiła wynik. Do zwiększenia obrotów przyczyniły się kłopoty Bać-Polu, pochodzącego również z Rzeszowa. Jak podkreśla Krzysztof Tokarz, spółka zwiększyła obroty o do ponad 1,5 mld zł, co oznacza wzrost o 30 proc. 

— Większa skala i szerszy asortyment, a także zdolność do płacenia za dużą część zamówień w gotówce pozwala nam uzyskiwać lepsze warunki u dostawców, co przekłada się na lepsze warunki dla sklepów, które zamawiają u nas więcej — mówi Krzysztof Tokarz który, na razie nie widzi spowolnienia sprzedaży. — Rośliśmy w tempie przekraczającym 20 proc. Trudno powiedzieć, jak na tę dynamikę wpłynie epidemia. 

Firma wprowadziła m.in. dostawę do magazynów bez osobistego kontaktu kierowcy ze służbami działu przyjęć i obowiązkowy pomiar temperatury pracowników logistyki. Dodatkowo pracowników zaopatrzono w środki do dezynfekcji. We wszystkich obiektach GK Specjał wdrożono procedury stałej dezynfekcji, ograniczenia spotkań, zakazu wizyt osób zewnętrznych, brak migracji pracowników między oddziałami.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • asd 02.04.2020

    Krzysiek trzymaj się!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.