23.03.2017/09:21

Książka Biedronki przeniesiona na deski teatru

„Szary Domek” – opowieść o przyjaźni, marzeniach i nadziei – najpierw urzekł grono jurorów konkursu na książkę dla dzieci „Piórko”, a potem podbił serca najmłodszych i ich rodziców. Teraz zaciekawił artystów Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, którzy postanowili wystawić go na dużej scenie.

Prapremiera spektaklu odbędzie się już 25 marca o godz. 18. Będzie to najważniejsza atrakcja obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w Słupsku.

Spektakl „Szary Domek” powstał na podstawie książki, która wygrała pierwszą edycję  konkursu dla debiutujących pisarzy i ilustratorów „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Autorka tekstu, Katarzyna Szestak, w oryginalny sposób ożywiła przedmioty, w tym tytułowy domek, nadając im typowo ludzkie cechy. Natomiast ilustratorka Natalia Jabłońska ozdobiła tę historię bajkowymi obrazami. 

– Szary domek” to piękna i niezwykle ciepła opowieść dla dzieci i dorosłych. Mówi o wszystkim, co w życiu ważne, a na co zwykle brakuje nam czasu. Uczy wrażliwości i odpowiedzialności oraz akceptacji odmienności. Opowieść urzekła nie tylko grono zacnych jurorów, ale jest także chętnie czytana w wielu polskich domach. Mam nadzieję, że teraz podbije serca kochających teatr – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska S.A.

Autorem scenografii i kostiumów, stworzonych na podstawie ilustracji z książki, jest Ľudmila Bubánová, scenografka i kostiumografka teatralna, absolwentka studiów w Bratysławie i Warszawie. Muzykę do spektaklu skomponował młody kompozytor i dyrygent Ignacy Zalewski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.