13.11.2016/23:22

Asahi, Bain/Advent, PPF, China Resources i Jacobs Holding AG będą negocjować przejęcie Kompanii Piwowarskiej

Pięciu oferentów, w tym Asahi Group Holdings, Bain Capital wspólnie z Advent International, PPF, China Resources i Jacobs Holding AG dostały się do drugiej rundy negocjacji ws. przejęcia europejskich aktywów Grupy SabMiller, w tym Kompanii Piwowarskiej w Polsce. Autorzy tekstu powołują się na osobę powiązaną z transakcją.

Każdy z oferentów chce wyłożyć ponad 5 mld euro za europejskie aktywa Grupy SabMiller, które musi sprzedać koncern Anheuser-Busch InBev NV, aby sfinalizować przejęcie na pozostałych rynkach.

Do drugiej rundy negocjacji dostał się japoński koncern browarniczy Asahi Group Holdings Ltd., zaakceptowana została wspólna oferta firm Bain Capital i Advent International, a także propozycje firmy PPF (grupa inwestycja powstała w Republice Czeskiej), chińskiego koncernu China Resources oraz szwajcarskiej firmy Jacobs Holding AG wspieranej przez kanadyjski fundusz PSP Investments. Oferty wymienionych firm zostały wybrane spośród co najmniej 10 różnych propozycji.

AB InBev musi sprzedać aktywa SABMiller w Rumunii, na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji oraz w Polsce. Kolejna runda składania ofert upływa przed świętami.

Źródło: marketwatch.com/wsj.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.