26.01.2021/12:18

Kto zapłaci gigantyczną karę UOKiK dla Biedronki? Dyskonter, jego dostawcy, konsumenci, a może... nikt?

Decyzja UOKiK o nałożeniu 723 mln zł kary na sieć Biedronka od początku budzi wiele emocji wśród dostawców sieci. Niemal natychmiast pojawiły się w tej sprawie zarówno głosy uznania, jak i oburzenia. Część producentów z którymi rozmawiał portal wiadomoscihandlowe.pl jest pewna, że jeśli decyzja nie zostanie uchylona i Biedronka będzie zmuszona zapłacić karę, to jej koszt odbije sobie na dostawcach. Inni wierzą, że sieć tego nie zrobi. Jedni uważają, że kara jest sprawiedliwa, drudzy oceniają, że jest niesłuszna.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Znajomy 27.01.2021

  Zadajcie sobie jedno pytanie - dlaczego Prezes UOKIK w uzasadnieniu kary dla Biedronki nie wyjaśnił ani słowem na czym polegało to "nieuczciwe wykorzystanie przewagi kontraktowej". Więcej zostało powiedziane w wywiadach prasowych, niż w samym uzasadniniu. Polecam lekturę uzasadnienia - kara się należy, bo się należy. Uzasadnieniem niech się martwi sąd, hehehe

 • Rafi 27.01.2021

  Zabawny artykuł z kuriozalnym przesłaniem "nie nakładać kar na firmy za nieuczciwe praktyki, bo zapłacą za to konsumenci". Oczywiście konsumenci za to nie zapłacą - jak Biedronka podwyższy ceny to się konsumenci na zakupy przeniosą do innych sklepów.

 • Kuba 26.01.2021

  Proste rozwiązanie-kara,więzienia i tyle. Wystosować Europejski nakaz aresztowania wsadzić zarząd na 10 lat i po problemie. Problemy trzeciego świata.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także