15.04.2020/09:48

Kurs akcji CCC wystrzelił w górę o 33 proc. po zapowiedzi otwarcia sklepów przez rząd

Akcje sieci obuwniczych sklepów CCC podrożały we wtorek na warszawskiej GPW aż o 32,8 proc. po tym jak w mediach pojawiły się informacje o tym, że rząd zamierza stopniowo odmrażać handel pozaspożywczy i działalność usługową oraz gastronomiczną w galeriach handlowych. Podrożały także akcje m.in. LPP i AmRestu.

Za jedną akcję CCC we wtorek płacono nawet 47 zł. Dla porównania, jeszcze w połowie marca jeden walor spółki kosztował niecałe 25 zł.

Patrząc w dłuższej perspektywie, akcje CCC są dziś i tak o wiele tańsze niż jeszcze kilkanaście miesięcy temu. W styczniu 2018 r. kurs akcji spółki kształtował się na poziomie powyżej 300 zł. Nawet w kwietniu 2019 r. za jedną akcję CCC płacono niecałe 250 zł.

Później jednak rozpoczęła się ostra przecena akcji, pogłębiona w ostatnim czasie z powodu kryzysu koronawirusowego, który doprowadził do zamknięcia większości sklepów w galeriach handlowych. Dotyczyło to również placówek CCC.

W ostatni piątek CCC poinformowało, iż otrzymało 23 mln zł dofinansowania na koszty pracownicze. Spółka ubiegała się o przewidziane w tzw. tarczy antykryzysowej pokryje przez państwo 40 proc. wynagrodzenia pracownika w przypadku zmniejszenia jego etatu o 20 proc. Zgodnie z ustawą, limit wynosi właśnie 40 proc. przeciętnego wynagrodzenia. CCC starało się także o pokrycie przez państwo postojowego w wysokości do 50 proc. płacy minimalnej.

Wnioski złożone przez spółkę 1 kwietnia zostały rozpatrzone pozytywnie, w wyniku czego producent obuwia otrzyma dofinansowaniem na łącznie 23 mln złotych na kolejne 3 miesiące. Ma to pozwolić na utrzymanie nawet kilku tys. miejsc pracy.

We wtorek 14 kwietnia CCC pochwaliło się natomiast, że uruchomiło sprzedaż w kanale e-commerce dla klientów z Węgier oraz Austrii. Zakupy będą się odbywać poprzez witrynę ccc.eu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.