08.08.2018/08:01

Kurs Eurocashu najniższy od 8 lat. Firma potrzebuje restrukturyzacji

Kurs spółki Eurocash jest najniższy od 8 lat. Firma stoi przed poważnym wyzwaniem - głęboką restrukturyzacją działalności - pisze Puls Biznesu.

Zdaniem ekspertów, wyniki Eurocashu w ostatnich kwartałach były słabe. O ile sprzedaż firmy stale rośnie, o tyle gorzej radzi sobie wskaźnik rentowności.

Spółka gorsze wyniki tłumaczy m.in. zmianą prawa wstrzymującą amortyzację znaków towarowych czy zakwestionowane rozliczenie VAT. Zdaniem ekspertów gdyby nawet nie doszło do tych zdarzeń, to wyniki firmy byłyby gorsze od ubiegłorocznych.

Eurocash wydaje się być świadomy konieczności wprowadzenia zmian. W 2017 roku zmniejszyła liczbę hurtowni cash and carry, a także liczbę sklepów ABC. Na stałym poziomie utrzymuje się liczba sklepów spod szyldu Groszek, Euro Sklep czy Lewiatan. Większy potencjał firma widzi w handlu nowoczesnym - stąd m.in. przejęcie Mili, a także rozbudowa sieci Delikatesy Centrum. Do 2023 roku liczba sklepów z segmentu wzrośnie z 1,5 tys. do 2,3 tys.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

2 komentarze

  • kiop 08.08.2018

    Buta kroczy przed upadkiem...... wcale mi ich nie żal !

  • Rysiu 08.08.2018

    Jeżeli nie znajdą kogoś kto zintegruje im detal i nie dadzą mu wolnej ręki i czasu do działania to będzie już tylko gorzej...integracja ostatnio przejętej sieci dopiero sprowadzi ich do parteru...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.