28.09.2016/09:59

L’biotica stanie się dużym graczem w branży dermokosmetyków?

Fundusz private equity Waterland zainwestował w producenta i dystrybutora dermokosmetyków – L’biotica. Chce z niego stworzyć regionalnego gracza wywodzącego się z Polski – informuje Puls Biznesu.

„Będziemy szukali celów akwizycyjnych , komplementarnych do portfela L’biotiki w regionie i na Zachodzie” – mówi w rozmowie z Pulsem Biznesu Dominik Czajewski, dyrektor inwestycyjny funduszu Waterland. Jego zdaniem rynek dermokosmetyków (kremy, maseczki do twarzy, odżywki do rzęs itp.) będzie rozwijał się w najbliższym czasie szybciej niż cały rynek kosmetyków, a w Polsce jest wart ok. 500 mln euro.

L’biotica zajmuje się produkcją dermokosmetyków i kosmeceutyków. Jej preparaty dostępne są w aptekach, sklepach zielarsko-medycznych oraz wybranych drogeriach, a komponenty pochodzą z terenu Unii Europejskiej. Na rynku polskim spółka jest obecna od 2005 r. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.