16.05.2017/12:00

Lagardere Duty Free ma zgodę na przejęcie sklepów na lotniskach w Polsce

Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Lagardere Duty Free kontroli na Inflight Service Poland. Postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Przejmujący przedsiębiorca należy do grupy kapitałowej Lagardere, której spółki działają m.in. w branżach: wydawniczej, medialnej, reklamowej, i sprzedaży w lokalizacjach podróżnych. Posiada sklepy na 12 polskich lotniskach. Inflight Service Poland jest właścicielem placówek handlowych w porcie lotniczym Warszawa-Modlin. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Obaj przedsiębiorcy prowadzą działalność przede wszystkim w zakresie detalicznej sprzedaży towarów na lotniskach. Zgodnie z dotychczasowym orzecznictwem urząd przyjął, że rynek geograficzny dla tego rodzaju działalności jest ograniczony do portów lotniczych. Oznacza to, że rywalizacja pomiędzy właścicielami sklepów odbywa się w obrębie jednego lotniska.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.