03.11.2016/12:46

Lagardère Travel Retail przejmuje sieć sklepów Euroshop w Polsce i Estonii

31 października Lagardère Travel Retail podpisał umowę z firmą Inflight Service Group – właścicielem, działających na lotniskach i promach sklepów Euroshop – dotyczącą zakupu działalności firmy w Polsce i Estonii.

Transakcja obejmie należące do IFS Poland sklepy działające na lotnisku w Modlinie, w sumie jest ich pięć oraz sklepy bezcłowe na promach Unity Line Polski. W przypadku rynku estońskiego Lagardère Travel Retail przejmie trzy sklepy na lotnisku w Tallinie i jedną placówkę handlową w porcie.

Zamknięcie transakcji na rynku polskim jest uzależnione, m.in. od zgody urzędu antymonopolowego.

Przejęcie aktywów Inflight Service Group w Polsce i Estonii oznacza znaczne rozszerzenie biznesu firmy Lagardère Travel Retail na rynku sklepów wolnocłowych w regionie. Jest to zgodne ze strategią Grupy Lagardère, która zakłada rozwój biznesu poprzez zwiększanie powierzchni handlowej w miejscach turystycznych.

Lagardère Travel Retail jest jedną z czterech gałęzi biznesowych francuskiej Grupy Lagardère i jest czwartym co do wielkości sprzedaży detalistą na rynku travel retail, na całym świecie. Firma obsługuje wszystkie trzy segmenty tego rynku, od Duty Free i produkty luksusowe po gastronomię. Firma działa w 30 krajach i 220 lotniskach na pięciu kontynentach. Grupa Lagardère jest notowana na paryskiej giełdzie papierów wartościowych.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.