30.12.2020/20:24

Laktopol: kolejny chętny do schedy po Bielmleku wszedł do gry

28 grudnia do UOKiKu wpłynął wniosek złożony przez P.P.H.U. Laktopol w sprawie nabycia części mienia Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek. Wcześniej z takim zamiarem nosiła się OSM Piątnica, która ostatecznie się z transakcji wycofała. 

Laktopol złożył ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, zajmującego się produkcją mleczarską (w tym prawie nowej proszkowni), którą ustanowiony zarządca wystawił na sprzedaż. SM Bielmlek z siedzibą w Bielsku Podlaskim obecnie nie posiada środków na pokrywanie kosztów funkcjonowania i utrzymywania przedsiębiorstwa, jak również na uregulowanie zobowiązań oraz wynagrodzenia dla pracowników. W związku z tym bardzo ograniczył prowadzenie działalności gospodarczej w sektorze przetwórstwa mleka czy rynku skupu mleka i w przypadku likwidacji majątku całkowicie jej zaprzestanie. 

Laktopol to jedna z czołowych spółek Grupy Kapitałowej Polindus-Laktopol. Zakres jej działalności obejmuje pełny proces produkcyjny, począwszy od skupu mleka, poprzez wstępne jego przetwórstwo, produkcję wyrobów finalnych oraz dystrybucję krajową i zagraniczną. Podstawowymi produktami oferowanymi przez podmioty wchodzące w skład Grupy są: mleko w proszku odtłuszczone, serwatka słodka w proszku oraz preparat mleczno-tłuszczowy Fat Filled Milk Powder Instant. Polindus-Laktopol ma zakłady w Suwałkach i Łosicach oraz punkt skupu w Gąsewie. Należy do czołowych eksporterów nie tylko na rynki krajów członkowskich UE, ale również Azji, obu Ameryk oraz Afryki. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także