23.02.2016/09:26

Landrynki Sympatic wchodzą do sieci handlowych

Ruszyła produkcja karmelków Jardin Riche produkowanych przez Sympatic, polską spółkę ukraińskich inwestorów – podaje „Puls Biznesu”.

Pozycjonowane w segmencie premium cukierki są dostępne w puszkach z kolekcjonerskimi magnesami. Do sprzedaży w Polsce trafią pod koniec lutego. Wcześniej jednak producent wyśle pierwszą partię do USA. Jak informuje Jędrzej Szynkarczuk, prezes Sympatic, firma zaczyna współpracę z amerykańskim dystrybutorem, ma też zamówienia z Czech, a w planach podbój Niemiec i Skandynawii. W Polsce produkty pojawią się w pierwszej kolejności w sklepach sieci Top Market i w Społemach.

Jędrzej Szynkarczuk w rozmowie z „Pulsem Biznesu” zaznacza, że trwają rozmowy z kolejnymi operatorami, także dotyczące uruchomienia produkcji na potrzeby marek własnych. Początkowo produkcja wyniesie 200-300 000 puszek, a docelowo – milion puszek. Cukierki są produkowane w zakładzie w Suchedniowie w woj. świętokrzyskim. Kilka miesięcy temu Szynkarczuk, w rozmowie z „WH” przekonywał, że do ich produkcji są używane polskie, a nie ukraińskie komponenty. Jego zdaniem segment karmelków – choć jego wartość się kurczy – jest o tyle atrakcyjny, że na tym rynku nie ma zdecydowanego lidera.

Kliknij i przeczytaj więcej: Jardin Riche widzi potencjał w landrynkach

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.