19.03.2019/16:23

Lawina niewypłacalności firm w polskim handlu

Euler Hermes, wiodący globalny ubezpieczyciel należności handlowych, zbadał sytuację firm w Polsce pod względem niewypłacalności. W lutym 2019 roku w oficjalnych źródłach (Monitorach Sądowych i Gospodarczych) opublikowano informacje o 87 przypadkach niewypłacalności przedsiębiorstw wobec 76 w lutym 2018 roku i 77 w lutym 2017 roku. To oznacza aktualny wzrost ich liczby r/r o 14 proc.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
 • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
 • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Juren 20.03.2019

  Dlaczego mój komentarz nie ukazał się.???

 • pisfun 20.03.2019

  To jedna z piątek pisu, inne pozycje pionki to dwie pisowskie wieże, pogarda dla nauczycieli, pogarda dla prawa i sądów, korupcja, propaganda w stylu niemieckiego ministra dezinformacji z lat 30ych ubiegłego wieku.

 • Juren 20.03.2019

  Lawina niewypłacalności firm w polskim handlu.!!! Od dawna pisze się o tym ale nic się nie robi aby ten trend zmienić, aby zacząć coś robić. Czy należy wesprzeć Polskich przedsiębiorców każdy powie OCZYWIŚCIE, OCZYWIŚCI jak nie - tylko z tego oświadczenia nic kompletnie nie wynika. Panie i Panowie decydenci zadawajcie sobie codziennie jedno to samo pytanie - JAK TYM PRZEDSIĘBIORCOM wszystkim możecie pomóc, może Wan się coś ciekawego urodzić. Na pewno nie pomożecie nowymi otwarciami: Galerii, Hiper i Super Marketami, sieciami z obcym kapitałem takich jak: Rossmann, Hebe, Kintigo i inne. Pan Prezes (wódz polski) ogłasza 5 Kaczyńskiego 500+ oraz trzynastki dla emerytów i rencistów, super - ale czy nie stać go na to aby dodać (chociaż to chwyt wyborczy) te PLN otrzymacie z budżetu od podatników polskich, więc te PLN należy wydać u Polskich przedsiębiorców na Polskie produkty.
  Biedronka już "zaciera ręce" że obrót zwiększy. Trzeba też powiedzieć że Biedronka, Żabka, Rossmann Hebe to nie PL

 • fan Mazgaja 19.03.2019

  Kryzys idzie i,to w stylu greckim..

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.