29.02.2020/12:02

LC Waikiki otworzyło swój tysięczny sklep

W Kijowie, stolicy Ukrainy, swój tysięczny sklep otworzyła firma LC Waikki. Odzieżowy potentat ma ambicje stania się trzecią siłą w Europie.

Tysięczny sklep otwarto 13 lutego 2020 r. w centrum handlowym River Mall w Kijowie. LC Waikiki prowadzi 35 sklepów i zatrudnia łącznie blisko 1 tys. pracowników w 18 miastach na Ukrainie. Nowo otwarty, dwupoziomowy butik zajmując powierzchnię 1880 m2 oraz zatrudniając 40 pracowników, będzie największym sklepem LC Waikiki w tym kraju. Koszt inwestycji wyniósł milion dolarów.

- Kiedy uruchamialiśmy naszą działalność, przyjęliśmy misję, że każdy zasługuje na to, aby ubierać się dobrze.  Postawiliśmy sobie za cel zapewnienie dostępu do przystępnej mody poza granicami naszego kraju dla przedstawicieli różnych kultur i rynków. Pragniemy dostarczać naszym klientom w różnym wieku produkty wpisujące się w ich styl, przystępne cenowo i wytwarzane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Do 2023 roku zamierzamy stać się jednym z trzech najlepiej prosperujących podmiotów tej branży w Europie – powiedział prezes tureckiej firmy Vahap Küçük.

Podkreślił, że firma ma zamiar w bieżącym roku wejść na rynki kolejnych krajów. W sierpniu nastąpi otwarcie butiku w Peru, który będzie pierwszym sklepem w Ameryce Południowej. Sieć planuje także otwarcia sklepów w Afryce, w takich krajach, jak Zambia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Ghana, Angola i Senegal.

Z kolei ekspansja w Europie zakłada wejście na Węgry, natomiast w Azji na rynki Mongolii i Turkmenistanu.

- Od 2020 r. będziemy zatem działać w 56 krajach, na 4 kontynentach, prowadząc w sumie 1125 sklepów. Planujemy także rozwijać działalność sieci LCW Dream i LCW Home, które również tworzą naszą markę. Zakładamy, że wartość eksportu produktów naszej marki w 2020 r. wyniesie 1 mld dolarów – powiedział prezes.

LC Waikiki aktualnie działa na trzech kontynentach, w 307 miastach w 47 różnych krajach. Firma powstała w roku 1988 i od 1997 roku prowadzi działalność pod nazwą LC Waikiki Retail. Od 32 lat nieprzerwanie rozwija swoją działalność w Turcji i na całym świecie.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.