15.01.2020/11:19

LCP Properties zainwestuje w Polsce 250 mln euro m.in. w supermarkety i parki handlowe

Fundusz LCP Properties w ciągu najbliższych dwóch lat wyda w Polsce 250 mln zł. Dotychczas brytyjski fundusz inwestował w supermarkety i parki handlowe, teraz mają dołączyć do nich butikowe biurowce i magazyny miejskie.

Przez kilkanaście lat od czasu wejścia do Polski LCP Properties kupił 50 nieruchomości o wartości prawie 250 mln euro i powierzchni 200 tys. mkw. Jak podaje „Puls Biznesu”, realizowana przez fundusz strategia dywersyfikacji polega na nabywaniu dużej liczby małych obiektów, w różnych lokalizacjach, aby ograniczyć ryzyko inwestycyjne. 

Krystian Modrzejewski, dyrektor zarządzający LCP Properties w Polsce powiedział gazecie, że jego fundusz wybiera nieruchomości, które jak najdłużej mogą zapewnić stabilne przepływy pieniężne. Funduszowi zależy na nieruchomościach łatwo dostępnych, z międzynarodowymi lub ogólnopolskimi najemcami sieciowymi. LCP Properties chce osiągać dobre stopy zwrotu, natomiast nie zależy mu na szybkim wzroście wartości nieruchomości, aby ją korzystnie sprzedać.

W portfolio LCP Properties znajdują się m.in. centra handlowe Echo w Piotrkowie Trybunalskim, Tarnowie i Radomiu, Zielone Tarasy w Elblągu i Galeria Emka w Koszalinie. W tym ostatnim fundusz zmienił wystrój oraz skład najemców, a teraz przygotowuje się do rozbudowy centrum o park handlowy i kino. Na mapie nieruchomości LCP Properties jest również po kilka supermarketów Mila i dyskontów Biedronka. 
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Lemur 19.02.2021

    I tak oto wykupuje Polskę zagraniczny inwestor .Niewolnictwo w Polsce idzie do przodu .

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.