26.04.2016/09:41

Leki OTC w dyskontach tylko z hurtowni farmaceutycznych

Jeronimo Martins przegrało spór z Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym. Leki bez recepty nie mogą być dostarczane z centrów dystrybucyjnych spółki.

Konflikt trwał od 2014 roku. Jak podaje "Puls Biznesu" właściciel sieci dyskontów Biedronka rozprowadzał bezreceptowe leki OTC w typowy dla swoich sklepów sposób - rozwożąc je z centrów dystrybucyjnych zaopatrujących poszczególne placówki. GIF uznał, że jest to niezgodne z prawem farmeceutycznym a w centrach nie ma odpowiednich warunków do dystrybucji takich leków i powinno się to odbywać za pośrednictwem wyspecjalizowanych hurtowni farmaceutycznych. Potwierdził to wyrokiem Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, gdzie trafiło odwołanie Jeronimo Martins. Podobne procedury wdrożył już u siebie drugi co do wielkości dyskonter w Polsce, sieć Lidl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.