01.09.2020/21:17

Leroy Merlin nie wpuścił klientki do sklepu. Jako maseczkę założyła na twarz majtki. Sanepid: to oczywiście zgodne z prawem

Jedna z klientek Leroy Merlin w Pile nie została wpuszczona do sklepu, bo nie miała na sobie maseczki. Kobieta, żeby zrobić zakupy, postanowiła na twarz założyć... majtki.

Relację z niecodziennych zakupów klientka udostępniła na Facebooku. Na portalu podzieliła się nagraniem, na którym informuje, że nie została wpuszczona do sklepu sieci Leroy Merlin w Pile z powodu braku maseczki. Dlatego zdeterminowana klientka postanowiła zasłonić twarz majtkami i dokonać zakupów.

To o tyle ciekawa decyzja, że jeszcze na początku epidemii koronawirusa Główny Inspektor Sanitarny polecał jako metodę na wirusa „lód w majtki” oraz maseczki robione ze staników. Być może stąd dość niezwykły pomysł kobiety na przysłonięcie twarzy. Warto jednak zauważyć, że nie złamała ona przepisów, bo zalecenia dotyczą jedynie zasłaniania nosa i ust częściami odzieży lub przyłbicą, kaskiem, maską techniczną – nie ma różnicy, jaką częścią ubrania się zasłonimy. Mogą to być zarówno skarpetki czy majtki, jak i czapka, szalik, golf – ważne, żeby zakrywać nos i usta. 

Decyzję skomentował także sanepid. - Jeśli ta pani chciała, to włożyła majtki. Wytyczne są takie, że muszą być zasłonięte usta oraz nos. A skoro dopuszczalne jest zasłonięcie ich szalikiem, bandaną czy chustą, to chociaż można się śmiać, to mogą być też zasłonięte majtkami. Czym różnią się majtki od np. szalika? - wytłumaczyła Cyryla Staszewska, rzecznik sanepidu dla portalu "Polska Times".
 

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Marc 04.09.2020

    Kto jest mądry i dba o swoje i innych bezpieczeństwo to zasłania twarz i nos.I nie musi mieć do tego ani ustawy,ani rozporządzenia.Głupcy zaś nie będą respektować niczego- ani zaleceń,ani prawa.

  • kj 02.09.2020

    To dowodzi temu, że cyrk z pandemią to tylko głupi wymysł, skoro można się zasłaniać czym popadnie i jest wszystko cacy.

  • Qqqq 02.09.2020

    Można się wygłupiać byle zgodnie z prawem. Ale dlaczego od sklepu nikt nie wymaga, aby się zachowywał zgodnie z prawem. Nie ma żadnego obowiązku noszenia masek. Mocą rozporządzenia nie można nałożyć jakiegokolwiek obowiązku.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także