12.10.2019/19:49

Leroy Merlin zajmie miejsce bydgoskiego Tesco?

W Tesco przy ul. Toruńskiej 102 w Bydgoszczy większość półek już świeci pustkami. Nie ma już strefy z elektroniką, nie można kupić świeżego mięsa. Działają tylko kasy samoobsługowe – donosi serwis wyborcza.pl.

Jak dowiedział się serwis wyborcza.pl, sklep zostanie zamknięty pod koniec roku. Pracownicy dostali już wypowiedzenia. Jeden z pracowników tej placówki zdradził, że w tym miejscu ma powstać drugi sklep sieci Leroy Merlin.

Przypomnijmy, że ostatnio władze sieci Tesco w Polsce ogłosiły regulamin zwolnień grupowych, które są efektem zamknięcia pięciu hiper- i supermarketów zlokalizowanych w Bydgoszczy, Piastowie, Sosnowcu, Warszawie i Zabierzowie. Jako powód zwolnień operator podaje przyczyny ekonomiczne, co może oznaczać, że placówki były nierentowne i generowały straty.

Przeczytaj także: Tesco Polska drastycznie redukuje asortyment. Co to oznacza dla producentów?

W sumie mogą one dotknąć maksymalnie 2117 osób. Zwolnienia nastąpią w okresie od 10 października br. do 31 stycznie 2020 r. Ostatnie umowy o pracę zostaną rozwiązane z dniem 30 kwietnia 2020 roku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Lidia 13.10.2019

    Przecież nikt z Pracowników Tesco Bydgoszcz jeszcze nie dostał jeszcze wypowiedzenia.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.