16.11.2018/10:14

Lewiatan utracił 50 proc. obrotu niedzielnego przez zakaz handlu

Po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele, sieć Lewiatan utraciła ok. połowy wcześniejszych niedzielnych obrotów - szacuje Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • gija888 19.11.2018

  W pełni się zgadzam. Na zamkniętych niedzielach skorzystał tylko rynek nowoczesny czyli przede wszystkim dyskonty. Ich potężne nakłady na reklamę oraz współudział producentów sprzedając taniej dla dyskontów przyczynia się do zamykania sklepów rodzinnych. Konkurencja jest zbyt duża aby przetrwać na rynku i rozpocząć nowe inwestycje. Często obrót w niedzielę był większy niż ten w poniedziałek, marża wartościowa zdecydowanie też.Przed nami sporo upadków małych i rodzinnych sklepów.

 • Darek 19.11.2018

  Niestety zamknięte niedziele powodują potężne spadki obrotôw w polskich sklepach, czego konsekwencją jest również to, że sporo sklepów dotąd rentownych, dzisiaj już rentownymi nie są.
  Tak to jest skoro politycznie ingeruje się w gospidarkę. Wielu pracownikom pasuje praca właśnie w niedzielę, można by im więcej np zapłacić, ale Solidarność i politycy przecież widzą lepiej.
  Zrobiono prezent Lidlom i Biedronkom.

 • dominik 16.11.2018

  Te przesunięcia nie dotyczą tylko Lewiatana czy hipermarketów - dotyczą także małych prywatnych sklepów! W średnich miejscowościach dostępność do dyskontów spowodował zmianę polityki zakupowej - klienci robią większe zakupy w piątek/sobotę w dyskoncie (taniej/marketing) natomiast odchodzą od małych, rutynowych zakupów, w lokalnych sklepach. Rodzinne sklepy sprzedają w weekend lody i piwo ... czy ktoś policzył ile małych/rodzinnych sklepów zostało zamkniętych po decyzji "wolnych niedziel"? W mojej okolicy 3 takie sklepy zostały zamknięte ...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.