30.05.2016/10:37

Liczba transakcji bezgotówkowych wzrosła o połowę

W ubiegłym roku w Polsce dokonano ponad 900 mln transakcji bezgotówkowych, podczas gdy dwa lata wcześniej było ich 600 mln.

– Ponad dwie trzecie Polaków deklaruje, że nosi już w portfelu znacznie mniej gotówki niż kiedyś. W ciągu kilku lat liczba punktów akceptacji kart wzrosła o 40 proc. – mówiła podczas IX Kongresu Handlu i Dystrybucji Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku i akceptacji kart płatniczych w polskim oddziale MasterCard Europe.

Ekspertka przewiduje, że wkrótce liczba punktów odczuwalnie się zwiększy, bo w końcu będzie można zapłacić kartą na Poczcie, która zainstaluje w swoich placówkach 8500 terminali. – Wciąż są jednak obszary, gdzie odsetek akceptacji kart płatniczych jest bardzo niski. W sektorze MŚP wynosi poniżej 17 proc. Polacy są bardzo otwarci i szybko przyswajają nowe technologię, od lat jesteśmy europejskim liderem transakcji zbliżeniowych. Jednak trzy czwarte z nas wciąż woli płacić gotówką – mówiła przedstawicielka MasterCard.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.