03.06.2020/13:39

Liczba transakcji w sektorze detalicznym spada

W światowym sektorze detalicznym odnotowano spadek liczby transakcji o 3,2 proc. w tygodniu zakończonym 31 maja – wynika z danych GlobalData.

Liczba transakcji ogłoszonych w globalnym sektorze detalicznym w tygodniu zakończonym 31 maja 2020 r. była o 3,2 proc. niższa niż w tygodniu poprzedzającym. – Sektor detaliczny należy do gałęzi gospodarki najmocniej dotkniętych przez kryzys związany z pandemią Covid-19. Już drugi tydzień z rzędu obserwujemy na nim spadek wolumenu transakcji – komentuje Aurojyoti Bose, główny analityk w GlobalData.

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa aktywność w zakresie transakcji różna w poszczególnych regionach geograficznych. W zeszłym tygodniu aktywność spadła m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Chinach i Japonii, ale Indie, Kanada i Francja wykazały poprawę.

Patrząc globalnie, w zeszłym tygodniu transakcje takie jak fuzje i przejęcia oraz inwestycje na niepublicznym rynku kapitałowym, odnotowały spadek. Natomiast wolumen transakcji związanych z finansowaniem venture i ofertami akcji wzrósł. Wolumen transakcji na zadłużeniu pozostał na tym samym poziomie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.