01.09.2020/13:17

Lidl bez szefa! Centrala sieci szuka nowego prezesa

Jak poinformował Lebensmittel Zeitung, szef Lidla Ignazio Paternò podał się do dymisji. W trybie komisarycznym zarządzanie siecią przejął ze skutkiem natychmiastowym Gerd Chrzanowski, desygnowany niedawno przez Klausa Gehriga na swojego następcę na stanowisku szefa Schwarz Group.

Paternò opuszcza firmę w niewiele ponad rok od momentu, w którym objął stanowisko prezesa zarządu sieci.  Stało się to w kwietniu zeszłego roku. Poszukiwania jego następcy już trwają.

Paternò  jest trzecim prezesem Lidla w ciągu ostatnich 4 lat, który ustępuje lub musiał odejść ze stanowiska po wyjątkowo krótkim czasie. Przed nim funkcję tę sprawowali Jesper Hojer (w latach 2017-2019), a jeszcze wcześniej Sven Seidel (2014-2017).

Tajemnicą poliszynela jest, że obaj poprzednicy Ignazio Paternò znacząco różnili się z Klausem Gherigiem, co do wizji rozwoju sieci. Według informacji Lebensmiittel Zeitung rezygnacja Paternò nie jest związana z wewnętrznymi sporami ani z rzekomo słabym wynikiem finansowym niemieckiej sieci w czasach koronawirusa. Z nieoficjalnych źródeł pozyskanych przez dziennikarzy LZ z centrali firmy wynika, że w zakończonym roku finansowym Lidl zwiększył sprzedaż o prawie 10 proc. – do 89 mld euro netto.

Osobą odpowiedzialną za znalezienie następcy Paternò będzie Gerd Chrzanowski. Spekuluje się, że potencjalnym kandydatem mógłby być Roman Heini, były szef Aldi Süd, który ostatnio był odpowiedzialny za biznes Lidla w Stanach Zjednoczonych.

Zdaniem ekspertów odejście Paternò  nie jest wielkim zaskoczeniem dla osób z centrali Lidla, ponieważ w momencie obejmowania swojej funkcji był on uważany za menedżera z drugiego szeregu, z którym nie wiązano planów długofalowej współpracy.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Analityk 07.09.2020

  Może Rudy od Brytyjczyków za sterami siądzie :)?

 • Pan NIKT 05.09.2020

  Ktoś z Tesco pod anonimowym nickiem próbuje zwiększyć swoje szanse..
  A może by tak ktoś nowy?;)Jeśli miałby przyjść ktoś ,kto współuczestniczył w "rozłożeniu" innej sieci to byłoby to co najmniej dziwne...

 • Meow 02.09.2020

  Mały sabotaż autorstwa Sailing Group?

 • @Tesco_friendly 02.09.2020

  @Beengood_bee Hahaha, dobre to! Taka cicha mina, coby rozsadzić konkurencję od środka ;-)

 • Beengood_bee 02.09.2020

  To może ktoś z zarządu Tesco Polska by wziął ten wakat. Wielu fachowców wkrótce będzie na rynku.

 • Beengood_bee 02.09.2020

  To może ktoś z zarządu Tesco Polska by wziął ten wakat. Wielu fachowców wkrótce będzie na rynku.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także