06.12.2021/08:32

Lidl buduje eksperymentalny dyskont. Sklep ma być w 100 proc. z drewna

Takiego Lidla jeszcze nie było. Wiosną 2022 r. niemiecka sieć otworzy we Francji pierwszy sklep w nowym koncepcie. Firma ogłosiła, że placówka, której budowa ruszyła na początku grudnia, będzie wykonana w 100 proc. z drewna.

Eksperymentalny budynek powstaje w mieście Epinal na wschodzie Francji. Wykonanie powierzono firmom CBI i Arbonis należącym do Vinci Construction. Druga z nich specjalizuje się w konstrukcjach drewnianych.

Nowy sklep ma być popisem możliwości Lidla. Sieć chce pokazać, że poważnie traktuje swoje zobowiązania klimatyczne. Zarazem jest to odpowiedź na nowe, francuskie prawo, obowiązujące od sierpnia 2021 r. Uchwalone przepisy nakładają obowiązek obniżenia emisji gazów cieplarnianych we Francji o 40 proc. do 2030 r.

Przypomnijmy, że Lidl w ubiegłym roku otworzył już we Francji sklep, który wytwarza więcej energii niż jej zużywa. Dyskont ten ruszył w mieście Fenouillet na południu kraju.

Teraz nowa, drewniana placówka, ma iść jeszcze o krok dalej. Nowy koncept ma być pierwszym supermarketem we Francji wykonanym w 100 proc. z materiałów pochodzenia biologicznego lub geopozyskiwanych.

- Z satysfakcją ogłaszamy kolejny krok w naszej współpracy z firmą CBI, która produkuje nasz pierwszy prototyp supermarketu w 100 proc. strukturze drewna, co wskazuje na wspólną chęć eksperymentowania z rozwiązaniami na rzecz ekologii i dekarbonizacji budownictwa - komentuje Alexandre Baudart, kierownik działu budowy supermarketów we francuskim oddziale sieci Lidl.

Sklep powstaje w miejscu, w którym dawniej działała drukarnia. Nowy koncept ma się przyczynić do rewaloryzacji terenów poprzemysłowych w mieście Epinal. Do budowy zostanie wykorzystane drewno pochodzące z lokalnych terenów.

Lidl ma we Francji 1570 dyskontów. Sieć zatrudnia w tym kraju ponad 40 tys. pracowników.

 

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Trzeźwy obserwator 07.12.2021

  Żeby korniki nie zjadły :)
  Choć są pilniejsze sprawy, niż PR.
  Najnowsze i bardzo prestiżowe lokalizacje w Warszawie to wstyd dla sieci. Czerniakowska i sąsiad Galerii Mokotów to bardzo dobre lokalizacje, nowe i z klientem o zasobnym portfelu. Niestety zarządzanie jak w Biedronce pod koniec lat 90-ych.
  Braki towarów i cen, przeterminowane o tydzień produkty w lodówkach i o warzywach można zapomnieć po 17:00, czyli wtedy gdy jeszcze zatrudnieni kończą dzień pracy i chcą zaopatrzyć rodzinę...
  Do przemyślenia!

 • Nick ważny 07.12.2021

  a drewno z Amazonii czy z Polski?

 • Nick ważny 07.12.2021

  a drewno z Amazonii czy z Polski?

 • Klient 07.12.2021

  Katastrofalna inwestycja. Do tej pory waliły się w budynkach Lidla dachy , a jak zabezpieczą taki obiekt przed pożarem?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także