27.12.2016/15:47

Lidl chce uciec Aldiemu. Przychody sieci przekroczą 70 mld euro

Na koniec bieżącego roku fiskalnego przychody Grupy Lidl będą ok. 5 mld euro większe, niż zsumowane przychody przedsiębiorstw z grup Aldi Süd i Aldi Nord. W przypadku Lidla powinno udać się przekroczyć 70 mld euro, natomiast przychody Aldiego oszacowane zostały przez niemiecki "Manager Magazin" na 65 mld euro (Aldi nie publikuje własnych wyników ani prognoz).

Bój o palmę pierwszeństwa na dyskontowym rynku między Lidlem a Aldim nie jest niczym nowym. Dwaj najwięksi dyskonterzy świata - obaj pochodzący z Niemiec - od lat idą łeb w łeb, a ich rywalizacja przyspiesza w związku z wchodzeniem na nowe rynki.

Jak zauważa "De Tijd", w najbliższych kilkunastu miesiącach Lidl otworzy swój pierwszy sklep w Stanach Zjednoczonych, w których Aldi ma już 1,6 tys. placówek. Lidl zapowiedział także wejście na rynek serbski, na którym również obecna jest już sieć Aldi. Ekspansja na nowe rynki oznaczać może, że przewaga Lidla nad Aldim pod względem przychodów ulegnie zwiększeniu w najbliższych latach. Jednak czy się tak stanie, zależeć będzie od tego, jak Aldi odpowie na ruchy swojego konkurenta.

W Polsce Lidl posiada ok. 600 sklepów, natomiast Aldi (a dokładniej Aldi Nord) - ok. 110 placówek. Liderem w formacie dyskontowym jest jednak kto inny, a mianowicie Biedronka (Jeronimo Martins), do której należy już ok. 2700 sklepów w naszym kraju.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.