04.07.2018/15:10

Lidl i Aldi nie będą sprzedawać młodym Holendrom napojów energetycznych

Holenderskie oddziały sieci Lidl i Aldi ogłosiły, że nie będą sprzedawać energetyków dzieciom poniżej 14 roku życia. W Lidla zakaz wchodzi w życie 1 września, czyli w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Aldi wprowadza zakaz z dniem 1 października.

To kolejne działania podejmowane przez oddziały sieci handlowych w kwestii sprzedaży nieletnim napojów energetyzujących. W połowie czerwca wiadomoscihandlowe.pl informowały o analogicznej decyzji, podjętej przez duński oddział Lidla. Rzecznik Lidla w Holandii stwierdził, że wybrana przez sieć data 1 września została uznana za najwłaściwszą, ponieważ jest to początek roku szkolnego. Przyznał też, że to pierwszy krok, ponieważ wielu ekspertów uważa, że granica wieku powinna zostać podwyższona co najmniej do 16 lat. Przedstawiciel Lidla nie wyklucza takich decyzji, tym bardziej że jest to limit wieku ustalony przez sieć na rynku duńskim.

Organizacje nawołujące do zakazu sprzedaży energetyków dzieciom i młodzieży mogą chyba liczyć na to, że kolejne sieci w kolejnych krajach pójdą za przykładem pionierów. Eksperci ds. zdrowego żywienia wielu instytucji i organizacji z całej Europy od dawna zwracają uwagę na szkodliwość spożywania kofeiny przez dzieci i młodzież. Wśród nich są fachowcy z Holenderskiego Centrum Żywienia

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.