30.10.2016/17:52

Lidl i Kaufland mocno inwestują w Rumunii

Należące do Grupy Schwarz sieci Lidl i Kaufland mogą w perspektywie kolejnych lat zdominować rumuński rynek detaliczny. Lidl chce otworzyć tam kolejne 100 sklepów, zaś Kaufland na przyszły rok zaplanował sześć otwarć swoich hiper- i supermarketów.

Frank Wagner, dyrektor sieci Lidl w Rumunii zapowiedział, że firma chce otwierać na tym rynku 10-15 sklepów rocznie. A jeśli nadarzy się okazja, to przyspieszyć tempo rozwoju. Niemiecki dyskonter zarządza obecnie na rynku rumuńskim siecią ponad 200 placówek.

Kaufland jest największym operatorem detalicznym w Rumunii pod względem wartości obrotów. Sieć ma 116 sklepów. W 2016 r. otworzyła sześć placówek handlowych, a na 2017 r. planuje otwarcie kolejnych sześciu. Firma chce także inwestować w modernizację już działających sklepów. W sumie, w przyszłym roku Kaufland chce wydać na inwestycje w Rumunii ok. 100 mln euro.

Źródło: Romania Insider/ Wall-street.ro/planetretail

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.