22.01.2020/15:34

Lidl i Kaufland z kolejnym kredytem na budowę sklepów z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) udzieli do 120 mln euro pożyczki dla niemieckiej Grupy Schwarz. 70 mln euro z tej sumy zostanie powędruje do sieci Lidl w Grecji, a 50 mln euro do sklepów Kaufland w Mołdawii.

Projekty Schwarz Group finansowane przez EBOR są związane z opracowaniem i wdrożeniem programów szkoleniowych skierowanych do młodych ludzi w Grecji, oraz z dedykowanym programem rekrutacji i integracji pracowników niepełnosprawnych w Mołdawii.

Pieniądze zostaną przeznaczone również na projekt poprawy ładu korporacyjnego w zakresie kwestii klimatycznych, oraz na podniesienie standardów zrównoważonego rozwoju w nowych supermarketach w Grecji i Mołdawii poprzez instalację najlepszych technologii efektywnego gospodarowania zasobami.

Przypomnijmy, że w 2018 roku Schwarz Group otrzymała już od Europejskiego Banku Inwestycyjnego 100 mln euro kredytu na rewitalizację sklepów w Polsce.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • VKL 25.01.2020

  W Australii nie ma EBOIRu i trzeba było pakować manatki
  Szkoda że pieniądze są przeznaczane dla kogoś kto i tak je ma -taka pomoc powinna być zakazana ciekawe kiedy EBOiR pożyczy Kauflandowi pieniądze na zrównanie pensji pracowników z niemieckimi

 • hejho 23.01.2020

  Absurd - niedozwolona pomoc w celu kolonizacji kolejnych Państw

 • Pozhoga 23.01.2020

  Wygląda na to, że wg EBOR rozwój Europy polega na rewitalizacji sklepów spożywczych...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.