18.12.2019/18:10

Lidl i Kaufland zbudują największą w Niemczech sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych

Według planów Grupy Schwarz, wszystkie nowe markety Lidl i Kaufland w Niemczech będą wyposażone w przynajmniej jedną stację ładowania samochodów elektrycznych. W stacje wyposażane też będą wszystkie modernizowane placówki.

Docelowo wszystkie sklepy sieci Lidl i Kaufland w Niemczech będą dysponować stacjami ładowania e-samochodów. Sieć liczyć będzie ok. 3,9 tys. stacji, a średni dystans pomiędzy dwoma punktami ładowania będzie mniejszy niż 20 km.

Stacje będą służyć do ładowania zarówno prądem stałym, jak i zmiennym. Wydajność urządzeń będzie dostosowana do poszczególnych lokalizacji. W niektórych miejscach instalowane będą urządzenia o wysokiej mocy i krótkim czasie ładowania.

Cała energia zużywana przez system będzie w 100 proc. „zielona”. Częściowo pochodzić będzie z instalacji fotowoltaicznych, instalowanych na obiektach sieci Kaufland i Lidl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.